Kontakta oss

Här finner du kontaktuppgifter samt organisationstillhörighet för all personal vid Sveriges folkhögskolors kansli i Stockholm.
Uppdaterad: 12 oktober 2022

Sveriges folkhögskolors kansli

Växel: 08-17 03 80 (kl 09.00-15.00 vardagar)
E-post: info@sverigesfolkhogskolor.se

Post: Box 112 15, 100 61 Stockholm 
Besök: Magnus Ladulåsgatan 63A, Stockholm
 

 

 

Folkhögskolornas serviceorganisation FSO 

Om Folkhögskolornas serviceorganisation FSO >

 

Karin Karlsson

Karin Karlsson

Verksamhetschef FSO
08-17 03 80
För akuta ärenden: 073-808 55 74
karin.karlsson@sverigesfolkhogskolor.se

 

Desirée Widell

Desirée Widell

Kommunikatör FSO
08-17 03 93
desiree.widell@sverigesfolkhogskolor.se

 

Fredrik Olén

Fredrik Olén

Webbstrateg & Kommunikatör FSO
08-17 03 92
fredrik.olen@sverigesfolkhogskolor.se

 

Jonna Hamlin Müntzing

Jonna Hamlin Müntzing

Samordnare kvalitetsutveckling FSO
08-17 03 85
jonna.hamlin@sverigesfolkhogskolor.se

  

Katarina Svedberg

Katarina Svedberg

Ekonomi & Administration FSO
08-17 03 87
katarina.svedberg@sverigesfolkhogskolor.se

  

Lina Remnert

Lina Remnert

Internationell samordnare FSO
08-17 03 91
lina.remnert@sverigesfolkhogskolor.se

 

en kvinna ler mot kameran

Miriam Steinbach

Kommunikatör FSO
08-17 03 81
miriam.steinbach@sverigesfolkhogskolor.se

 

Pär Wallin

Pär Wallin

Samordnare FSO
08-17 03 89
par.wallin@sverigesfolkhogskolor.se

 

Sandra Löfstedt

Sandra Löfstedt

Studieinformatör FSO
08-17 03 88
sandra.lofstedt@sverigesfolkhogskolor.se

 

Rörelsefolkhögskolornas intresseorganisation RIO

Om Rörelsefolkhögskolornas intresseorganisation RIO>

Olle Westberg

Generalsekreterare RIO
0708-164 145
olle.westberg@sverigesfolkhogskolor.se

 

Ambika Hansell Ek

Ambika Hansell Ek

Handläggare RIO
08-17 03 83
ambika.hansell.ek@sverigesfolkhogskolor.se

 

Henrik Ludvigsson

Henrik Ludvigsson

Utredare RIO
08-17 03 94
henrik.ludvigsson@sverigesfolkhogskolor.se

 

Offentligägda folkhögskolors intresseorganisation OFI

Om Offentligägda folkhögskolors intresseorganisation OFI >


Annica Wallenborg

Annica Wallenborg Flynn

Verksamhetschef OFI
073-660 77 37
annica.wallenborg@sverigesfolkhogskolor.se

 

Min story – Vår Agenda

Om Min story – Vår Agenda >


Elin Bonnier

Elin Bonnier

Projektledare Min story – Vår Agenda
073-395 51 90
elin.bonnier@sverigesfolkhogskolor.se 

 

Nelly Bachner

Nelly Bachner

Metodutvecklare Min story – Vår Agenda
073-394 52 60
nelly.bachner@sverigesfolkhogskolor.se