Kontakta oss

Här finner du namn, kontaktuppgifter samt organisationstillhörighet på all personal vid Sveriges folkhögskolors kansli på Magnus Ladulåsgatan i Stockholm.
Uppdaterad: 21 februari 2020

Sveriges folkhögskolor

Växel: 08-17 03 80 (öppen kl 09.00-15.00 vardagar)
E-post: info@sverigesfolkhogskolor.se

Post: Box 112 15, 100 61 Stockholm 
Besök: Magnus Ladulåsgatan 63A, Stockholm

 

Våra organisationer

Folkhögskolornas serviceorganisation, FSO

Rörelsefolkhögskolornas intresseorganisation, RIO

Folkhögskoleföreningen inom SKR, Fhf

Offentligägda folkhögskolors intresseorganisation, OFI

 

Vår personal


Gerhard Holmgren

Gerhard Holmgren

Generalsekreterare - RIO
070-566 35 52
gerhard.holmgren@sverigesfolkhogskolor.se

 

Karin Karlsson

Verksamhetschef - FSO
073-808 55 74
karin.karlsson@sverigesfolkhogskolor.se

  

Ambika Hansell Ek

Ambika Hansell Ek

Handläggare - RIO
08-17 03 83
ambika.hansell.ek@sverigesfolkhogskolor.se

 

Desirée Widell

Kommunikatör - FSO
08-17 03 93
desiree.widell@sverigesfolkhogskolor.se

 

Fredrik Olén

Fredrik Olén

Webbstrateg/Kommunikatör - FSO
08-17 03 92
fredrik.olen@sverigesfolkhogskolor.se

 

Johanna Winbladh

Johanna Winbladh

Handläggare - FSO/OFI
08-17 03 84
johanna.winbladh@sverigesfolkhogskolor.se

 

Karin Jacobson

Samordnare Agenda 2030 - FSO
08-684 235 43
karin.jacobson@sverigesfolkhogskolor.se

 

Katarina Svedberg

Katarina Svedberg

Ekonomi, administration - FSO/RIO
08-17 03 87
katarina.svedberg@sverigesfolkhogskolor.se

  

Lina Remnert

Lina Remnert

Internationell samordnare - FSO
08-17 03 91
lina.remnert@sverigesfolkhogskolor.se

 

Matilda Hedlund

Matilda Hedlund

Kommunikatör - FSO
08-17 03 86
matilda.hedlund@sverigesfolkhogskolor.se

 

Pär Wallin

Handläggare - FSO
08-17 03 89
par.wallin@sverigesfolkhogskolor.se

 

Sandra Löfstedt

Sandra Löfstedt

Studieinformatör - FSO
08-17 03 88
sandra.lofstedt@sverigesfolkhogskolor.se