Kontakta oss

Här finner du namn, kontaktuppgifter samt organisationstillhörighet på all personal vid Sveriges folkhögskolors kansli på Magnus Ladulåsgatan i Stockholm.
Uppdaterad: 7 september 2021

Sveriges folkhögskolors kansli

Växel: 08-17 03 80 (kl 09.00-15.00 vardagar)
E-post: info@sverigesfolkhogskolor.se

Post: Box 112 15, 100 61 Stockholm 
Besök: Magnus Ladulåsgatan 63A, Stockholm

 

Rörelsefolkhögskolornas intresseorganisation RIO

Om Rörelsefolkhögskolornas intresseorganisation RIO>

Gerhard Holmgren

Gerhard Holmgren

Generalsekreterare RIO
070-566 35 52
gerhard.holmgren@sverigesfolkhogskolor.se

 

Ambika Hansell Ek

Ambika Hansell Ek

Handläggare RIO
08-17 03 83
ambika.hansell.ek@sverigesfolkhogskolor.se

 

Katarina Svedberg

Katarina Svedberg

Ekonomi, administration FSO/RIO
08-17 03 87
katarina.svedberg@sverigesfolkhogskolor.se

 

Folkhögskolornas serviceorganisation FSO

Om Folkhögskolornas serviceorganisation FSO >

Karin Karlsson, Verksamhetschef FSO

Karin Karlsson

Verksamhetschef FSO
073-808 55 74
karin.karlsson@sverigesfolkhogskolor.se

 

Desirée Widell, Kommunikatör FSO

Desirée Widell

Kommunikatör FSO
08-17 03 93
desiree.widell@sverigesfolkhogskolor.se

 

Fredrik Olén

Fredrik Olén

Webbstrateg/Kommunikatör FSO
08-17 03 92
fredrik.olen@sverigesfolkhogskolor.se

  

Katarina Svedberg

Katarina Svedberg

Ekonomi, administration FSO/RIO
08-17 03 87
katarina.svedberg@sverigesfolkhogskolor.se

  

Lina Remnert

Lina Remnert

Internationell samordnare FSO
08-17 03 91
lina.remnert@sverigesfolkhogskolor.se

 

Matilda Hedlund

Matilda Hedlund

Kommunikatör FSO
08-17 03 86
matilda.hedlund@sverigesfolkhogskolor.se

 

Pär Wallin, Handläggare FSO

Pär Wallin

Handläggare FSO
08-17 03 89
par.wallin@sverigesfolkhogskolor.se

 

Sandra Löfstedt

Sandra Löfstedt

Studieinformatör FSO
08-17 03 88
sandra.lofstedt@sverigesfolkhogskolor.se

 

Min story – Vår Agenda

Om Min story – Vår Agenda >

Elin Bonnier

Projektledare Min story – Vår Agenda
073-395 51 90
elin.bonnier@sverigesfolkhogskolor.se 

Nelly Bachner

Metodutvecklare Min story – Vår Agenda
073-394 52 60
nelly.bachner@sverigesfolkhogskolor.se